Ozon Perfect

Usługa

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń to postępowanie mające na celu niszczenie wszelkich szkodliwych drobnoustrojów, w tym wirusów i bakterii w szpitalach, mieszkaniach, biurach i innych obiektach użytkowych wymagających szczególnych warunków sanitarnych.

Jak ważna jest dezynfekcja pomieszczeń?

Sterylność pomieszczeń jest kluczowym aspektem, szczególnie jeśli w danym obiekcie stwierdzono ognisko lub istnieje wysokie ryzyko pojawienia się groźnych patogenów. W związku z tym, w miejscach wymagających szczególnych warunków sanitarnych m.in. w szpitalach, przychodniach, czy gabinetach dentystycznych już od dawna stosowana jest dezynfekcja pomieszczeń przy użyciu specjalistycznych metod. Jednak w ostatnim czasie dezynfekcja pomieszczeń jest stosowana również w mieszkaniach, biurach, przedszkolach i wielu innych miejscach.

Zabieg ten, można wykonywać samodzielnie przy pomocy ogólnodostępnych środków. Jednak w przypadku m.in. zalania mieszkania, bądź w wyniku choroby lub zgonu jednego z domowników lub pracowników, dezynfekcja pomieszczeń wykonana przez profesjonalną firmę powinna być fundamentem. Jesteśmy w stanie zagwarantować, że nasze usługi realizowane najskuteczniejszymi metodami zapewniają bezpieczną przestrzeń, pozbawioną wirusów, bakterii, grzybów oraz innych chorobotwórczych patogenów.

dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń warszawa

Kiedy wykonujemy
dezynfekcję pomieszczeń?

Dezynfekcja
po zalaniu

Dezynfekcja
po chorobie

Dezynfekcja
po zgonie

Dezynfekcja
profilaktyczna

Dezynfekcja
po remoncie

Inne przypadki

Chcesz przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń?

Jak przeprowadzamy dezynfekcję pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń jest zabiegiem, którego skuteczność uwarunkowana jest m.in. wilgotnością powietrza, odpowiednim doborem metody dezynfekcji, a także czasem ekspozycji i natężeniem środka dezynfekującego. W związku z tym, specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie w świadczeniu tego typu usług są kluczowym elementem przy eliminacji wszelkich patogenów. 

Najczęściej wykorzystywaną przez nas metodą dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie. Jednak w niektórych przypadkach do skutecznej eliminacji patogenów wykorzystujemy również zamgławianie ULV oraz oprysk. Ostateczny dobór metody uzależniamy od rodzaju zagrożenia, specyfiki obiektu oraz potrzeb klienta. Podczas realizacji naszych usług przestrzegamy wszelkich wymaganych procedur, w związku z tym realizowane przez nas usługi są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i wyposażenia. Ponadto, zgodnie z potrzebami klientów wystawiamy protokół powykonawczy prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji.

Jakie stosujemy metody
dezynfekcji pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji silnie utleniającego gazu (ozonu) w danej przestrzeni. Ozon pomimo tego, że jest najsilniejszym środkiem dezynfekcyjnym sprawdza się również w likwidacji alergenów, zapachów, grzybów, czy nawet insektów. Gaz ten, docierając do najmniejszych mikroszczelin i zakamarków pomieszczeń, niszczy patogeny zarówno na powierzchniach oraz w powietrzu. Bezpieczne korzystanie z pomieszczeń jest możliwe już nawet po 20 minutach od zakończenia zabiegu.

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy oprysku polega na dokładnym rozpyleniu środka dezynfekcyjnego specjalistycznymi opryskiwaczami na konkretne powierzchnie. Zaletą tej metody jest dosyć szybki czas wykonania usługi oraz możliwość korzystania z pomieszczeń bezpośrednio po zabiegu. Oprysk można wykonać jednak tylko na określonych powierzchniach. W rezultacie, w większości przypadków metoda ta będzie zdecydowanie mniej skuteczna od ozonowania, czy zamgławiania ULV.

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy zamgławiania ULV polega na rozpyleniu w danej przestrzeni środka dezynfekcyjnego w postaci suchej mgły. Usługa realizowana jest przy pomocy specjalistycznych urządzeń zwanych zagławiaczami. Dzięki funkcji rozpylania cieczy do postaci suchej mgły o wielkości od 5 do 40 mikronów, zamgławiacze ULV docierają do trudno dostępnych miejsc, likwidując patogeny zarówno w powietrzu i na powierzchni. Zabieg ten jest stosunkowo krótki, natomiast okres karencji wynosi około 3 godzin.

Ile wynosi cena dezynfekcji pomieszczeń?

Koszt dezynfekcji pomieszczeń w Warszawie w Ozon Perfect jest wysoce zindywidualizowany, w związku z tym nie posiadamy stałego cennika dla tego typu usług. Ostateczna cena zależy od wielu czynników, m.in.:

Nasi klienci dostają informację o maksymalnej cenie do zapłaty przed wykonaniem usługi. Ponadto mogą liczyć na darmowy dojazd oraz na wysokie rabaty w związku ze stałą współpracą.

Chcesz przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń?