Ozon Perfect

Usługa

Dezynfekcja środków transportu

Dezynfekcja środków transportu to czynności mające na celu likwidacje groźnych drobnoustrojów w kabinie oraz w przestrzeniach ładunkowych. Zdezynfekuj swoje pojazdy najskuteczniejszymi metodami na rynku.

Jak ważna jest
dezynfekcja środków transportu?

Dezynfekcja środków transportu jest zabiegiem zapewniającym nie tylko komfort i bezpieczeństwo przewożonych osób, ale przede wszystkim bezpieczny przewóz produktów spożywczych, zwierząt, czy odpadów. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala na całkowitą eliminację: wirusów, w tym SARS-CoV-2, groźnych bakterii, grzybów, pleśni i innych chorobotwórczych patogenów.

Osiągnięcie pełnej sterylności w środkach transportu jest wyjątkowo trudnym zadaniem. W związku z tym, oczekując wysokiej skuteczności, która ponadto jest konieczna w przypadku pojazdów komunikacji miejskiej lub samochodów dostawczych, warto sięgnąć po pomoc specjalistów z branży DDD. Dzięki doświadczeniu oraz dostępowi do najskuteczniejszych metod oraz środków jesteśmy w stanie przeprowadzić dezynfekcję w każdym środku transportu, bez względu na skale i rodzaj zagrożenia.

Jakie środki transportu
skutecznie dezynfekujemy?

Samochody osobowe, vany

Taksówki

Przyczepy kempingowe

Samochody dostawcze

Tramwaje, pociągi

Autobusy, busy

Łodzie, jachty, barki

Awionetki, szybowce

Ciągniki siodłowe

Karetki, pojazdy medyczne

Chłodnie, izotermy

Śmieciarki

Potrzebujesz zdezynfekować swoje pojazdy?

Jak przeprowadzamy
dezynfekcję środków transportu?

Zgodnie z obowiązującą ustawą, wszystkie środki transportu służące do przewozu artykułów spożywczych, zwierząt, czy odpadów powinny być obowiązkowo regularnie myte i dezynfekowane. Warto zaznaczyć, że na właścicielu pojazdu ciąży obowiązek nie tylko okresowej dezynfekcji, ale w każdym przypadku, gdy wystąpi choćby najmniejsze ryzyko, że powierzchnie pojazdów są zanieczyszczone przez patogeny.

W Ozon Perfect dezynfekcja środków transportu realizowana jest przy pomocy najskuteczniejszych metod oraz preparatów zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dobór metody, stężenie i czas ekspozycji środka dezynfekcyjnego uzależniony jest od specyfiki danego pojazdu oraz skali problemu. Ponadto, po przeprowadzonym zabiegu wystawiamy protokół, który jest wymagany w przypadku kontroli ze strony służb sanitarnych.

Jakie stosujemy metody
dezynfekcji środków transportu?

Dezynfekcja środków transportu metodą ozonowania polega na sztucznej generacji silnie utleniającego gazu (ozonu) w danym pojeździe lub przestrzeni ładunkowej. Prawidłowo rozprowadzony ozon dociera do najmniejszych mikroszczelin wnętrza pojazdów, niszcząc wszelkie drobnoustroje zarówno na powierzchniach jak i w powietrzu. Zaletą tej metody jest to, że w większości przypadków z pojazdów można korzystać po 10 minutowym wietrzeniu. Ponadto w przypadku samochodów osobowych ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod odgrzybiania klimatyzacji.

Dezynfekcja środków transportu metodą opryskową polega na dokładnym naniesieniu środka dezynfekcyjnego specjalistycznymi opryskiwaczami na konkretne powierzchnie. Metoda ta jest głównie wykorzystywana do dezynfekcji samochodów dostawczych i ich przestrzeni ładunkowych. Bardzo często jest uzupełniana ręcznym lub mechanicznym czyszczeniem powierzchni. Zaletą tej metody jest to, że z pojazdów można korzystać od razu po zakończonym zabiegu oraz istnieje możliwość dezynfekcji zewnętrznych części pojazdu. W porównaniu do innych metod, oprysk ma mniejszą możliwość dotarcia do drobnych szczelin, w związku z tym jest rzadko stosowany w dezynfekcji samochodów osobowych.

Dezynfekcja środków transportu metodą zamgławiania ULV polega na rozpyleniu środka dezynfekcyjnego w postaci zimnej mgły przy pomocy specjalistycznych urządzeń zwanych zagławiaczami. Dzięki możliwości dotarcia do najmniejszych szczelin w pojazdach i przestrzeniach ładunkowych, eliminuje drobnoustroje zarówno na powierzchniach jak i w powietrzu. Zamgławianie ULV można stosować również na zewnętrznych częściach pojazdu. Wadą tego zabiegu  jest wydłużony okres karencji w porównaniu do innych metod dezynfekcji. 

Ile wynosi cena
dezynfekcji środków transportu?

Koszt dezynfekcji środków transportu w Ozon Perfect jest wysoce zróżnicowany, ponieważ usługę wyceniamy indywidualnie. Wpływ na ostateczną cenę usługi ma:

W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Potrzebujesz zdezynfekować swoje pojazdy?