Ozon Perfect

Usługa

Ozonowanie samochodu, busa, autobusu

Ozonowanie samochodu pozwala zachować mikrobiologiczną czystość zarówno w autach prywatnych jak i w pojazdach transportowych. Prawidłowo wykonany zabieg usuwa wszelkie zapachy, wirusy, bakterie, roztocza oraz grzyby.

Problem z zanieczyszczeniami w pojeździe?

Komfort jazdy samochodem jest wyjątkowo ważny, szczególnie dla osób, których ścieżka zawodowa jest silnie związana z pracą w terenie i częstymi dojazdami do klientów. Odnosi się to też niewątpliwie do rodzin planujących wspólne wyjazdy zwłaszcza, gdy podróżujący to alergicy lub osoby z obniżoną odpornością. Groźne wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, czy szkodliwe związki lotne osiadają w najmniejszych szczelinach pojazdu wliczając w to części tapicerskie. Takiej sytuacji często towarzyszy uciążliwy zapach, który może wydawać się niemożliwy do usunięcia.

Zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza wewnątrz auta, która odgrywa kluczową rolę zarówno w zdrowiu jak i komforcie podróżujących, powinno być fundamentem. Metodą, która zagwarantuje mikrobiologiczną czystość zarówno w kabinie pojazdu jak i w kanałach wentylacyjnych klimatyzacji jest ozonowanie samochodu. Zabieg ten pozwala na pozbycie się m.in. wirusów, bakterii, uciążliwych zapachów, grzybów, alergenów, a nawet szkodników.

ozonowanie samochodu

Ozonowanie samochodu warszawa

Jakie korzyści daje
ozonowanie samochodu?

Całkowite usunięcie zapachów oraz szkodliwych związków lotnych

Ozon nie maskuje zapachów, a całkowicie je usuwa gwarantując bezpieczną i komfortową podróż. Dzięki silnie utleniającym cechom jest w stanie pozbyć się praktycznie każdego zapachu, pozostawiając świeże powietrze jak po burzy.

Odgrzybienie klimatyzacji wraz ze sterylizacją kanałów wentylacyjnych

Ozonowanie samochodu jest najlepszą metodą odgrzybiania klimatyzacji zapewniającą czyste powietrze wydobywające się z kanałów wentylacyjnych. W odróżnieniu od innych środków, ozon ma możliwość dotarcia do najmniejszych zakamarków wnętrza klimatyzacji całkowicie ją dezynfekując.

Neutralizacja alergenów w najdrobniejszych szczelinach pojazdu

Dzięki eliminacji roztoczy, pyłków kwiatów oraz zarodników grzybów, kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się podróżą bez objawów alergii. Ozon dotrze do najmniejszych mikroszczelin w pojeździe usuwając (utleniając) wszelkie zanieczyszczenia jakie napotka.

Likwidacja bakterii i wirusów w całym pojeździe, w tym SARS-coV-2

Po prawidłowo przeprowadzonym ozonowaniu wnętrze pojazdów jest sterylne i pozbawione groźnych drobnoustrojów m.in. SARS-CoV-2. Jest to kluczowe nie tylko w transporcie prywatnym, ale przede wszystkim w komunikacji zbiorowej.

Chcesz przeprowadzić ozonowanie samochodu?

Jak przeprowadzamy ozonowanie samochodu?

Ozonowanie samochodu polega na umiejscowieniu specjalistycznego urządzenia generującego ozon wewnątrz pojazdu oraz ścisłej kontroli jego pracy. Jako nieliczni w branży podczas ozonowania stosujemy certyfikowane detektory, by stale mierzyć stężenie ozonu wewnątrz samochodu. Jest to kluczowe w kwestii rozwiązywania poszczególnych problemów, czy to w związku ze szkodliwymi drobnoustrojami czy też uciążliwymi zapachami. Regulując prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu, dbamy o to, by ozon spenetrował najmniejsze zakamarki pojazdu i utlenił wszelkie zagrożenia.

Pomimo tego, że ozonowanie samochodu jest ekologiczne, powinno być wykonane przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Okazuje się, że wiele usługodawców, szczególnie w warsztatach samochodowych korzysta z generatorów opartych na technologii płytek ceramicznych. Tego typu urządzenia, w niektórych przypadkach potrafią zniszczyć elektronikę lub odbarwić tapicerkę, czy deskę rozdzielczą. Jako specjaliści od ozonu, stosujemy najwyższej klasy certyfikowane generatory, które nie zagrażają wyposażeniu. Ponadto nasi technicy przestrzegają wszelkich norm bezpieczeństwa przy wykonaniu usługi.

ozonowanie samochodu

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czas trwania usługi w przypadku mniejszych pojazdów może wynosić od 20 do 40 minut. Natomiast przy ozonowaniu większych kubatur np. naczepa ciągnika siodłowego, czas ten może się wydłużyć. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki rezultat chcemy osiągnąć po wykonanej usłudze. Przykładowo, jeśli naszym celem jest likwidacja przykrego zapachu to prawdopodobnie istnieje konieczność zwiększenia stężenia ozonu, co w konsekwencji będzie oznaczać wydłużenie procesu.

W większości przypadków wystarczy go poprzednio uprzątnąć pozbywając się śmieci lub zbędnych przedmiotów. W przypadku pojazdów osobowych, w niektórych sytuacjach idealnym wyjściem byłoby wypranie tapicerki przed ozonowaniem. Jednak nawet i bez tego zabiegu wnętrze samochodu uzyska świeżość i sterylność.
W skład całej usługi wchodzi również okres minimalizacji stężenia ozonu, który trwa do 10 min, zazwyczaj po przez intensywne wietrzenie. Technicy z Ozon Perfect udostępniają bezpieczny i czysty pojazd, z którego można korzystać już po zakończeniu usługi.

W przypadku mniejszych pojazdów (samochody osobowe, busy itd.) nie ma takiej konieczności. Nasi technicy używają specjalnych przetwornic by zasilić urządzenia. Jednak w przypadku ozonowania większych kubatur np. naczepy ciągnika siodłowego wskazane jest udostępnienie standardowego gniazdka kontaktowego.

Jak najbardziej tak, dojeżdżamy w miejsce wskazane przez klienta, ponadto dojazd na terenie Warszawy jest darmowy.

Ile wynosi cena ozonowania samochodu?

Koszt ozonowania samochodu w Warszawie w Ozon Perfect jest wysoko zindywidualizowana i zależy od wielkości danego pojazdu, celu ozonowania oraz warunków pracy. Dlatego nie posiadamy stałego cennika dla tego typu usług. Natomiast przybliżone ceny przedstawiają się w następujący sposób:

Nasi klienci dostają informację o maksymalnej cenie do zapłaty przed wykonaniem usługi. Ponadto, mogą liczyć na darmowy dojazd oraz na wysokie rabaty w związku z regularnym ozonowaniem lub przy obsłudze większej ilości pojazdów.

Chcesz przeprowadzić ozonowanie samochodu?