Ozon Perfect

Usługa

Usuwanie alergenów i roztoczy

Usuwanie alergenów i roztoczy, czyli deakaryzacja to usługa pozwalająca na całkowitą eliminację czynników wywołujących alergię z przestrzeni mieszkalnej i użytkowej, m.in.: roztoczy kurzu domowego, zarodników grzybów i pleśni, pyłków kwiatów, czy alergenów zwierząt.

Problem z roztoczami i innymi alergenami kurzu domowego?

Jako przykład najczęściej występującego źródła alergii możemy wskazać kurz, w którym znajdują się m.in. pyłki roślin, sierść zwierząt, bakterie, grzyby tudzież pleśń. Jednak najczęściej alergię na kurz wywołują zawarte w nim mikroskopijne pajęczaki, czyli roztocza kurzu domowego. Długotrwały kontakt z roztoczami może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Do najczęstszych dolegliwości alergików należą: atopowe zapalenie skóry, alergiczny nieżyt nosa, astma alergiczna, czy też natarczywe kichanie. Niestety środki farmakologiczne najczęściej działają doraźnie, a samo sprzątanie, pranie i odkurzanie może nie być wystarczające. W związku z tym, najlepszą opcją likwidacji objawów alergii jest pozbycie się samego źródła problemu, czyli wyeliminowanie alergenów i roztoczy z przestrzeni użytkowej.

Usuwanie alergenów i roztoczy może być przeprowadzane przy pomocy dwóch metod. Jedną z nich jest ozonowanie, które może przynieść rezultaty widoczne gołym okiem. Co więcej, ozonowanie usuwa nie tylko wszelkie alergeny, ale także uciążliwe zapachy, wirusy oraz bakterie. Natomiast drugą metodą ukierunkowaną stricte na eliminację roztoczy jest profesjonalne wykorzystanie środka Allergoff® PRO, który swoje działanie roztoczobójcze wykazuje nawet przez 6 miesięcy.

usuwanie alergenów i roztoczy

Usuwanie alergenów i roztoczy warszawa

Jakie alergeny
skutecznie eliminujemy?

Roztocza kurzu domowego

Pyłki drzew
i kwiatów

Zarodniki grzybów
i pleśni

Alergeny w sierści
zwierząt

Szkodliwe związki
po remoncie

Inne alergeny
kurzu domowego

Chcesz pozbyć się alergenów oraz roztoczy?

Jak przeprowadzamy skuteczne usuwanie alergenów i roztoczy?

Usuwanie alergenów i roztoczy w mieszkaniach, przedszkolach, żłobkach i wielu innych miejscach powinno przebiegać w jak najmniej inwazyjny sposób niepozostawiający żadnych szkodliwych substancji. W konsekwencji wybór profesjonalnej firmy, która posiada dostęp do najnowocześniejszych metod pozwalających na bezpieczne zwalczanie roztoczy i innych alergenów kurzu domowego powinien być fundamentem. 

Jako specjaliści w usuwaniu zagrożeń biologiczno-chemicznych oraz szkodników dokładamy wszelkich starań, by deakaryzacja odbywała się według ściśle określonych procedur gwarantujących skuteczną oraz bezpieczną usługę w rozsądnej cenie. Usuwanie alergenów i roztoczy opieramy na dwóch metodach, a mianowicie ozonowania i użycia preparatu Allergoff® PRO, który pozwala pozbyć się problemu nawet na 6 miesięcy. Pomimo tego, że działanie obu metod diametralnie się od siebie różni, obie są wysoce skuteczne oraz bezpieczne w użyciu. Ostateczny wybór metody uzależniony jest od specyfiki obiektu oraz od preferencji klienta.

Jako nieliczni w branży jesteśmy certyfikowaną firmą przez ICB Pharma, która przeszła odpowiednie szkolenia i posiada licencję na zabieg preparatem Allergoff® PRO. 

Jakie stosujemy metody
usuwania alergenów i roztoczy?

Usuwanie alergenów i roztoczy przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji ozonu wewnątrz pomieszczeń. Ozon jest silnie utleniającym gazem naturalnie występującym w atmosferze, który dociera do najmniejszych zakamarków, czyli tam gdzie potencjalnie roztoczy i reszty alergenów może być najwięcej. Następnie natrafia na wszelakie zanieczyszczenia w powietrzu i w materiałach takich jak dywany, kanapy, firanki czy szafki i wchodzi w reakcję chemiczną powodując ich całkowite usunięcie. Efektem przeprowadzenia zabiegu ozonowania pomieszczeń jest sterylna przestrzeń pozbawiona m.in wszelkich roztoczy, zarodników grzybów, pyłków kwiatów oraz innych drobnoustrojów. Godnym uwagi jest fakt, że pozostały ozon rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on przyjazny środowisku i nie generuje żadnych szkodliwych pozostałości.
Usuwanie alergenów przy użyciu preparatu Allergoff® PRO polega na rozpyleniu tego środka w pomieszczeniach zainfekowanych przez roztocza lub zarodniki grzybów i pleśni w celu ich eliminacji. Realizacja usługi odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń, zwanych zamgławiaczami ULV, które mają za zadanie zmienić preparat w mgłę i dotrzeć do najmniejszych szczelin w pomieszczeniach. Już jednokrotne użycie Allergoff® PRO umożliwia unieszkodliwienie alergenów i roztoczy na nawet pół roku. Dzieje się tak dlatego, że preparat ten zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek zbudowanych z alkoholu poliwinylowego (PVA). Dodatkowo, wnętrze mikrokapsułek wypełnione jest mieszaniną substancji mających wpływ na strukturę chemiczną alergenów. Dzięki takiej budowie preparatu alergeny tracą swoje chorobotwórcze oddziaływanie. Ponadto, preparat Allergoff® PRO wiąże drobiny kurzu w większe cząsteczki. W konsekwencji nie mają one zdolności unoszenia się w powietrzu. Powierzchnie opryskiwane preparatem Allergoff® PRO mogą być użytkowane po upływie jednej godziny. Zaleca się odkurzyć opryskiwane dywany i wykładziny po 3 dniach od wykonania zabiegu.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Usługi usuwania alergenów i roztoczy przy pomocy ozonu lub preparatu Alergoff® PRO kierujemy nie tylko do osób prywatnych cierpiących na alergię ale również do właścicieli hoteli, moteli, sanatoriów, domów opieki, szkół, przedszkoli, czy żłobków.

W normalnych warunkach usuwanie alergenów powinno być wykonywane przynajmniej raz na pół roku, natomiast w pomieszczeniach, gdzie przebywają osoby cierpiące na bardzo silną alergię, usługę warto wykonywać częściej. Bez wątpienia dodatkowy czynnik zwiększenia częstotliwości zabiegu może powodować gęsta roślinność w pobliżu zamieszkania lub posiadanie zwierzaka domowego.

Ile wynosi cena usuwania alergenów?

Cena usuwania alergenów i roztoczy w Warszawie w Ozon Perfect jest wysoko zindywidualizowana. Każdy przypadek jest inny, dlatego wymaga różnych rozwiązań. W związku z tym, nie posiadamy stałego cennika dla tego typu usług. Przykładowo, koszt usuwania roztoczy w mieszkaniu 50 m2 waha się w granicach 200 – 300 złotych. Jednak wpływ na ostateczną cenę usługi ma:

Nasi klienci dostają informację o maksymalnej cenie do zapłaty przed wykonaniem zabiegu, ponadto mogą liczyć na bezpłatny dojazd i wysokie rabaty w związku ze stałą współpracą.

Chcesz pozbyć się alergenów oraz roztoczy?